• Szkolne Koło Caritas

• O nas

• Trudno wyobrazić sobie życie wielu szkół i wspólnot parafialnych bez uśmiechu i zaangażowania tysięcy młodych wolontariuszy. Dziewczęta i chłopcy poświęcają swój wolny czas, by pomagać przede wszystkim swoim rówieśnikom, a także osobom starszym, niepełnosprawnym, chorym i dzieciom. Angażują się w doroczne kampanie i ogólnopolskie akcje Caritas. Są obecni wszędzie tam, gdzie potrzeba pomocy i gdzie dzieje się coś dobrego. Nie zwracają na siebie uwagi. Nie szukają rozgłosu ani pochwał. Podejmują się trudnych wyzwań. Starają się w szarą prozę życia wprowadzać jasne promienie miłości, ocieplają relacje międzyludzkie. Współczuciem wolnym od litości, radością z przyjaźni oraz duchem bezinteresowności i prostoty.

Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas kształtują w sobie „nową wyobraźnię miłosierdzia umacniają osobistą wieź z Chrystusem, spotykając go na modlitwie, w Eucharystii, słowie Bożym i drugim człowieku”.

Cóż takiego skłania wolontariusza do poświecenia swego życia dla innych? Przede wszystkim naturalny odruch serca, który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu - swemu bliźniemu.

Nie zwlekaj! W Szkolnym Kole Caritas jest również miejsce dla Ciebie, dla Twojego idealizmu i młodzieżowego entuzjazmu, chęci pomagania innym oraz zmieniania świata na lepszy. Szkolne Koła Caritas są organizacjami młodzieżowymi, które podejmują działalność charytatywną i opiekuńczą w zależności od potrzeb  środowiska, inwencji twórczej członków koła oraz możliwości, jakimi dysponują. Tutaj, w gronie przyjaciół, możesz zrealizować swoje pomysły i twórczo wykorzystać życiową energię. W SKC zdobędziesz nowe doświadczenia i nauczysz się pracy w zespole. Szkole Koło Caritas jest prawdziwą szkołą szlachetnego życia.

Jak możesz zostać wolontariuszem Caritas?

W naszej szkole zgłoś się do osoby odpowiedzialnej za jego pracę. Zapoznaj się z tym, czym zajmuje się SKC. Powiedz, co mógłbyś robić jako wolontariusz, jakimi talentami i czasem dysponujesz. Poszukaj również kilku osób, które tak jak Ty chciałyby coś dobrego robić dla innych.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy!

W naszej szkole, co tydzień w środa o godz. 15:15 w sali nr 23 B, odbywają się spotkania Szkolnego Koła Caritas.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas,
            Małgorzata Młotek