• OGROMNY SUKCES SPORTOWY

  19.10.2017

  W dniu 3.10.2017 r., w Kobierzycach odbył się Finał Powiatowy Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców.

   

  Nasza reprezentacja, podbudowana wcześniejszym sukcesem na szczeblu gminnym, i tym razem nie miała sobie równych, zwyciężając z ogromną przewagą około 400 metrów. Tym samym chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. W. Chotomskiej w Kiełczowie wywalczyli tak upragniony awans do Finału Dolnośląskiego.

   

  Z podwójną siłą i ogromną motywacją uczniowie wyruszyli na podbój Dolnego Śląska do Olszyny Lubańskiej. Zawody, które odbyły się 19.10.2017 r. przy słonecznej pogodzie, miały wyłonić mistrza Dolnego Śląska w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Napędzeni kolejnymi zwycięstwami i tym razem nie zawiedliśmy. Z ogromną przewagą pokonaliśmy 24 najlepsze Szkoły Podstawowe z całego województwa ! W ten sposób, w znakomitym stylu, wywalczyli śmy, po raz drugi z rzędu ,,I" (słownie: PIERWSZE laugh) miejsce w województwie dolnośląskim.

   

  Ogromne brawa za determinację, walkę do ostatnich sił i wylany pot.

  Chłopcy wystąpili w składzie: Igor Boruta,  Michał Furmankiewicz, Jan Gonkiewicz, Jakub Karolewski, Karol Schmidt,  Oliwier Flis, Szymon Pietrzyk, Wojciech Papiór, Krystian Owcarz, Przemysła Świętochowski, Piotr Czerwiński

   

  Grupa zajęła III ,,historyczne" miejsce na całym Dolnym Śląsku we współzawodnictwie sportowym za rok 2016/2017 ze wszystkich szkół, które brały udział w zawodach, a było ich 533 ! 

   

  Przepełnieni dumą i wdzięczni za godne reprezentowanie naszej Szkoły, serdecznie gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów!

   

   

  Ogromne podziękowania kierujemy  również do nauczycieli wychowania fizycznego, którzy doskonale przygotowali chłopców do zawodów i kolejny raz potwierdzili swój profesjonalizm i pełne zaangażowanie. 

   

  Zapraszamy do GALERII zdjęć oraz do obejrzenia TAŃCA ZWYCIĘZÓW laugh

   

  Dyrektor Szkoły, Karolina Macowicz

   

 • SUKCES MATEUSZA

  19.10.2017

  Miło jest nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły - Mateusz Waśko z klasy 6c, został nominowany do kadry i reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata w Teakwondo w Holandii w Barneveld w dniach 28.09.2017 - 01.10.2017 roku.

  Choć nie zdobył miejsca medalowego, godnie reprezentował nasz kraj, a tym samym naszą małą Ojczyznę - Kiełczów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Zachęcamy do przeczytania artykułu, który na temat ukazał się w Gazecie Wrocławskiej.

  http://www.gazetawroclawska.pl/sport/inne-sporty/a/mistrzowie-swiata-w-taekwondo-z-wroclawia,12571650/

   

  Wychowawca klasy VI c, Halina Dutkowiak

   

 • DZIEŃ CHLEBA

  17.10.2017

   

  W poniedziałek, 16 października, obchodziliśmy Dzień Chleba. Celem akcji  było propagowanie zdrowotnych właściwości chleba, jak również promowanie zasad zdrowego odżywiania oraz zachęcenie wszystkich do zdrowego stylu życia.

  To już szósty rok, kiedy w naszej szkole Chleb ma swój wyjątkowy Dzień. Tego dnia zwracamy szczególną uwagę na to, jak ważny jest chleb w naszej tradycji, poznajemy jego wartości odżywcze oraz jego wartość samą w sobie.

  W ramach degustacji, wszyscy uczniowie mieli okazję poznać smak różnych odmian chleba: gryczanego, kukurydzianego, żytniego, jaglanego, razowego, orkiszowego, z kminkiem, makiem, czosnkiem i innych.

  Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przynieśli domowe wypieki. Zapraszamy do GALERII :)

  Szkolny Zespół Slow Food
  Aleksandra Gorgól
  Aneta Zienkiewicz
  Joanna Łabatczyk–Kompała

   

 • DZIEŃ NA OPAK

  16.10.2017

   

  Wśród marzeń ucznia i nauczyciela są i takie, które się czasami spełniają wink

   

  W piątek, 13 października 2017 r., w przeddzień obchodów Dnia Edukacji Narodowej,  uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły zamienili się rolami. Nauczyciele przekonali się, jak ciężko czasem "wysiedzieć" w ławce 45 minut. Uczniowie natomiast udowodnili proste równanie: ciekawie poprowadzona lekcja + pasja = zaangażowanie uczniów i zrealizowane cele nauczyciela.

  Pomysłodawcom - Samorządowi Uczniowskiemu - oraz wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy serdecznie za niezwykły dzień.

  Jak zawsze, zapraszamy również do GALERII ZDJĘĆ.

   

 • DYŻUR DZIELNICOWEGO

  09.10.2017

   

  Informujemy, że od listopada 2017 r.  dzielnicowy – asp. Rafał Gliga – będzie pełnił swój dyżur w naszej szkole, w każdą środę w godzinach 16:00 – 18:00, w sali 12B.

   

 • KONKURS FOTOGRAFICZNY

  29.09.2017

   

  Nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają wszystkich aktywnych i kratywnych uczniów klas I-VII do udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły i regulamin w załącznikach.

  KONKURS_FOTOGRAFICZNY

  REGULAMIN 

   

 • ŚWIETLICA SZKOLNA

  27.09.2017

   

  Informujemy, iż wszystkimi czynnościami związanymi z prowadzeniem dokumentacji świetlicy, tj. przyjmowaniem podań, upoważnień oraz zgłoszeń, zajmuje się pani Justyna Piasecka, kierownik świetlicy (justyna.piasecka@szkolakielczow.pl). 

  Pani Justyna Piasecka zaprasza w  godzinach od 7.00 do 8.30 do pokoju nauczycielskiego w budynku A.

  Jednocześnie prosimy o pilne  dostarczanie wspomnianych wyżej dokumentów, a w szczególności upoważnień do odbioru dzieci ze świetlicy przez osoby inne niż rodzic. Upoważnienia te należy złożyć u pani Justyny co najmniej jeden dzień przed jego obowiązywaniem.
   

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie
  ul. Szkolna 3, 55-093 Kiełczów

 • tel\fax: 71 398 82 15

Galeria zdjęć

Piątek 20.10.2017

liczba odwiedzin: 300527