• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w piątek, 22 czerwca 2018 r. według następującego harmonogramu:

   

  Klasy O-III

  • 8:45 – spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej,

  • 9:00 – uroczysty apel na dużej sali gimnastycznej,

  • po apelu uczniowie wracają z wychowawcą do wyznaczonej sali.

  Klasy IV-VII

  • 10:00 – spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej

  • 10:15 – uroczysty apel na dużej sali gimnastycznej

  • po apelu uczniowie wracają z wychowawcą do wyznaczonej sali.

   

 • DOBRA PASSA TRWA!

  W dniu dzisiejszym, 12.06.2018 roku, reprezentacja szkoły w składzie: Janek Gonkiewicz, Michał Furmankiewicz, Krystian Owcarz, Wojtek Papior, Władek Mularczyk i Szymon Pietrzyk wystąpiła w Finale Dolnoslaskim w lekkiej atletyce.

  Janek Gonkiewicz potwierdził swoją znakomitą formę wygrywając w pięknym stylu rywalizację na 1000m. Janek utrzymał prowadzenie od początku do końca biegu. Sztafeta w składzie Wojtek Papior, Szymon Pietrzyk, Krystian Owcarz, Michał Furmankiewicz dostarczyli uczestnikom mnóstwa emocji, zdobywając po zaciętej walce brązowy medal. 
  Blisko podium w swoich konkurencjach indywidualnych byli: Michał Furmankiewicz, Krystian Owcarz i Władek Mularczyk.
  W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła okazała się potęgą sportową zdobywając wicemistrzostwo Dolnego Śląska !
  Gratulujemy i zapraszamy do galerii.
  Agata Bednarek
   
   
 • KOLEJNE MEDALE :)

  10 czerwca 2018 roku w Zgorzelcu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska mlodzikow w lekkiej atletyce. Naszą Szkołę reprezentowały  dwie nasze uczennice - Agata Gut (kl.VIId) i Kinga Kalemba (kl, VIId) odnosząc duży sukces. Kinga zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 145 cm. Natomiast Agata, wraz z klubowymi koleżankami, zdobyła zloty medal w sztafecie 4x400m.  Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy!  
  Agata Bednarek

   

                             KOLEJNE MEDALE :) - Obrazek 1       KOLEJNE MEDALE :) - Obrazek 2

   

 • DZIEŃ PATRONA

  7 czerwca 2018 roku obchodziliśmy w naszej Szkole, już po raz drugi, Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie klas 0 -VII uczestniczyli w uroczystym apelu.

   Po części oficjalnej uczestnicy spotkania  poznali bliżej Wandę Chotomskąuczennicę. Dowiedzieli się, jakie lubiła przedmioty, czy w pełni wykorzystany został Jej talent aktorski w szkolnych przedstawieniach, jakie dostawała oceny i z czego uszyła sobie sukienkę na maturę. 

  Uczniowie wysłuchali również  utworów Jej autorstwa, między innymi „Dziurek w serze” w wykonaniu Kuby Rutkowskiego z kl. V b, a chór szkolny zaśpiewał  „Kołysankę dla rodziców” oraz „Grę w kolory”. Koło teatralne wystawiło spektakl o „Smoku ze Smoczej Jamy”, do którego dołączono kilka reklam.

  Tego dnia ogłoszone zostały także wyniki konkursów związanych z twórczością naszej Patronki (plastycznego i filmowego) oraz  wręczono zwycięzcom nagrody.

  Uroczysty apel poprowadzili Kasia Chudziak z kl. VI a i Mateusz Witkowski z kl. VII d.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • WNIOSEK O WYNAJEM SALI

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. W. Chotomskiej w Kiełczowie informuje o możliwości składania wniosków o wynajem sali gimnastycznej i hali sportowej od miesiąca września 2018 roku.

   

  Druki do pobrania: 1. wniosek    2 rejestr

  Termin składania wniosków upływa w dniu 15 czerwca 2018 roku.

  Wszystkie wnioski złożone w późniejszym terminie będą rozpatrywane w dalszej kolejności, w ramach posiadanych wolnych terminów.

  Najem sali gimnastycznej dla stowarzyszeń działających na podstawie ustawy
  o kulturze fizycznej  oraz działających na terenie Gminy Długołęka będzie nieodpłatny

  Stawka najmu hali sportowej dla stowarzyszeń działających na podstawie ustawy o kulturze fizycznej  oraz działających na terenie Gminy Długołęka wynosi 25 zł netto za godzinę (60 min).

  Planowane jest spotkanie po opracowaniu harmonogramu wynajmu dla wszystkich zainteresowanych stron w ostatnim tygodniu czerwca 2018 roku.

  Wnioski można składać osobiście w sekretariacie szkoły lub drogą elektroniczną, skany,  na adres: grzegorz.sudnik@szkolakielczow.pl

  Wymogiem koniecznym jest złożenie do wniosku o wynajem informacji dotyczącej pracowników prowadzących zajęcia z uczniami (pismo P. Dyrektor Karoliny Macowicz ), uzupełniona tabelka lub kopie zaświadczeń o niekaralności. Brak w/w informacji może skutkować odrzuceniem wniosku o wynajem lub rozpatrywanie go w ostatniej kolejności.

 • SUKCES LEKKOATLETÓW

  5 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się Lekkoatletyczne Igrzyska Dzieci. Nasi uczniowie kolejny raz wykazali się ogromną motywacją i niezwykłą sprawnością. 


  Janek Gonkiewicz (kl.VIIa) wygrał bieg na 1000m ze świetnym rezultatem poniżej 3 min. Bieg na 300m, w pięknym stylu, wygrał Michał Furmankiewicz (kl.VIIa), a Krystian Owcarz (kl. VIc ) zdobył brązowy medal na tym samym dystansie. Wszyscy chłopcy awansowali do Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego.


  Ogromnych emocji dostarczyła sztafeta w składzie: Wojtek Papiór (kl. Vb), Szymek Pietrzyk (kl. Vb), Krystian Owcarz (kl. VIc) i Michał Furmankiewicz (kl. VIIa) wygrywając wyścig z dużą przewagą i zdobywając awans do Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego.

  Na Mistrzostwa Województwa awansował również Władysław Mularczyk (kl.VIc) w rzucie piłeczką palantową.


  Naszą Szkołę znakomicie reprezentowali także:
  Siewiera Piotr (kl.Ve), Śnieżek Lena (kl. VIa), Stachoń Inka (kl.VIc), Wnęk Wiktoria (kl.VIc) i  Kosmeda Sonia (kl.VId).

  Serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki za chłopców 12 czerwca na Finale Dolnośląskim.  :-)

  Agata Bednarek

  SUKCES LEKKOATLETÓW - Obrazek 1 SUKCES LEKKOATLETÓW - Obrazek 2  SUKCES LEKKOATLETÓW - Obrazek 3

   

 • MRÓWKI I NASA

                                                                         Co mrówki mają wspólnego z NASA?

   

  30 maja razem z moją siostrą uczestniczyłam w IX Międzynarodowej Konferencji Naukowej dla Dzieci, która odbywała się na Politechnice Gdańskiej. Tradycyjnie już poprowadziła ją Kasia Chudziak, nasza koleżanka z 6a. Po uroczystym otwarciu zaczął się wykład młodego eksperta Józefa Filochy. Z niego dowiedziałam się np. jak rozmnażają się i jakie są gatunki mrówek. Po interesującej prezentacji o mrówkach przyszedł czas na wykład dr Joe Hill, która opowiadała o tym, jak NASA bada, czy poza Ziemią można znaleźć życie w kosmosie oraz jak wygląda praca w NASA. Potem były kolejne wystąpienia  młodych ekspertów. Podczas tej konferencji razem z Agatką poprowadziłyśmy wykład: „W krainie latarni morskich”. Opowiedziałyśmy o odznace miłośników latarni morskich „Bliza” i pokazałyśmy najciekawsze latarnie morskie, które odwiedziłyśmy. Kiedy zakończyła się konferencja, przyszedł czas na zwiedzanie Gdańska. To bardzo ciekawe miasto, warte odwiedzenia.

  Iga Frątczak (6c)

  MRÓWKI I NASA - Obrazek 1

  MRÓWKI I NASA - Obrazek 2                                                                                                                                              

 • KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE

  KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE
  NA TERENIE SZKOŁY
  DLA RODZICÓW, NAUCZYCIELI, UCZNIÓW I PRACOWNIKÓW SZKOŁY


  Serdecznie zapraszamy na konsultacje z psychologiem, terapeutą, Panią Agatą Świst
  Najbliższy termin konsultacji -   15.06.2018 w  godzinach 8.00 - 12.00. Spotkanie odbędzie się w gabinecie 33 (II piętro budynek B)
  Osoby pragnące skorzystać z doradztwa psychologicznego proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
  pani Agata Świst tel: 609 - 477 - 247

   

 • KONSULTACJE Z NAUCZYCIELAMI

  04.06.2018

   

  Zapraszamy Rodziców uczniów klas 0-7 na spotkania konsutlacyjne z nauczycielami. HARMONOGRAM_CZERWIEC_2018

   

 • SUKCES LENKI

  Z dumą i radością informujemy o  sukcesie uczennicy klasy Vb, LENY SUROWIEC. Lenka uzyskała II NAGRODĘ w V Ogólnopolskim Konkursie o Księdzu Stanisławie Konarskim „ Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny”.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonej prezentacji.

   

 • PODIUM DLA NASZYCH LEKKOATLETÓW

  Z dumą informujemy o wielkim sukcesie naszych sportowców!
   
   
   
  We wtorek 22 maja  reprezentacja szkoły w składzie:
  Jan Gonkiewicz, Michał Furmankiewicz,  Wojciech Papiór,  Piotr Siewiera,  Władysław Mularczyk i Szymon Pietrzyk
  wywalczyli wicemistrzostwo Dolnego Śląska w czworoboju lekkatletycznym (zawody drużynowe). Chłopcy rzucali, skakali i biegali walcząc o każdy punkt z ogromnym zaangażowaniem. Ponadto, Janek Gonkiewicz został nagrodzony indywidualnie za zdobycie duzej ilości punktów. To ogromne wyróżnienie!
  Naszych chłopców na stadionie wspierał Łukasz Krawczuk,  nasz mistrz świata w sztafecie 4x400m, który niedawno gościł w kiełczowskiej szkole.
  Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów :) Zapraszamy do fotogalerii.
   
 • DRZEWO Z CZERWONYM ŻAGLEM

  25 kwietnia 2018 roku  duet - szkolne koło teatralne i szkolny chór - wystąpił ze spektaklem „Drzewo z czerwonym żaglem”, którego scenariusz został oparty na opowiadaniu Wandy Chotomskiej pod tym samym tytułem oraz wybranych piosenkach naszej patronki.

  Książka z 1976 roku,  w 1981 wpisana na Listę Honorową H. Ch. Andersena   (obejmującą wybitne utwory  dla dzieci współczesnych pisarzy z całego świata), okazała się  niezwykłym utworem. Pełnym głębokich treści – ważnych spraw dla dużych i małych.

  Aktorzy i chórzyści zabrali przed południem czwarto- i piątoklasistów, a wieczorem swoich najbliższych w niezwykły świat wyobraźni. W spektaklu srebrzyste, ogromne drzewo stało się statkiem, na którym dzieci z osiedla odbyły dalekie podróże, przeżyły emocjonujące przygody, zwiedziły świat, przeżyły sztorm, uratowały rozbitka, poznały się dobrze, zaprzyjaźniły i doświadczyły, ile każdy z nich jest wart. Statek stał się ucieczką od trosk, kłopotów, z którymi „radzić” muszą sobie dzieci -  alkoholizm dorosłych, śmierć najbliższych, brak miłości.

  Piosenką hymnem i mottem życiowym żeglarzy po oceanie życia stały się słowa:

  „chociaż sztorm jak wszyscy diabli, 
  nie będziemy zwijać żagli, 
  pokażemy, że umiemy iść pod wiatr. 
  W bryzgach słonej morskiej piany 
  pokonamy oceany, 
  pokażemy, ile każdy z nas jest wart! 
  Statek z czerwonym żaglem 
  od słonej wody mokrym 
  odkryje lądy, których 
  przed nami nikt nie odkrył...”

   

  Ale pewnego dnia drzewo zostało przeznaczone do ścięcia. Na jego miejscu miało stanąć kino „Marzenie”. Czyje marzenie – dorosłych czy dzieci?

  Walkę o  drzewo – wrota do przygód i wyobraźni -  podjął Mały, najmłodszy bohater i dzięki swej determinacji wygrał. Uratował świat fantazji dla innych…

  Aktorzy oraz chórzyści zagrali i wyśpiewali przedstawienie z ogromnym zaangażowaniem, profesjonalnie. Sprawili, że publiczność poczuła się  jak w prawdziwym teatrze. Gra aktorów, śpiew chórzystów, stroje, muzyka, prezentacja multimedialna – wszystko tworzyło jedną całość. Publiczność w skupieniu i ciszy obserwowała to, co się działo na scenie, ocierając czasami łzę wzruszenia.

  Po spektaklu były gromkie brawa.

  Cieszymy się, ze spektakl się podobał i dostarczył wielu emocji, bo przecież o to w teatrze chodzi. Zapraszamy do galerii zdjęć.

   

   

 • POROZUMIENIE Z VELEN

  17 maja 2018 r., w obecności Wójta Gminy Długołęka, Burmistrza Gminy Velen oraz dyrekcji szkół w Kiełczowie i w Wilczycach, zostało podpisane porozumienie o partnerstwie międzyszkolnym. Szkoły Abraham-Frank-Sekundarschule w Velen, Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wilczycach zawarły porozumienie o stałej współpracy i wymianie młodzieży.

  Wierzymy, iż w ramach porozumienia kiełczowska młodzież nie tylko pozna kulturę i tradycję niemieckich rówieśników, ich pasaje i formy spędzania czasu wolnego, ale także wzmocni więź przyjaźni między Polską i Niemcami.

  Zapraszamy do fotorelacji na gminnej stronie facebook.

   

 • KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA

  Z ogromną radością przedstawiam imponujące wyniki naszych uczniów z Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia
  na poziomie pierwszym:  1. miejsce w kraju - Jakub Witkowski z kl III F
  2. miejsce w kraju - Ignacy Makar z kl III H
  4. miejsce w kraju - Igor Budak z kl III F
  5. miejsce w kraju - Greta Skica z kl III F


  Wyróżnienie otrzymały Emilia Kozłowska i Zuzanna Jackowska.


  Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
   

  Jolanta Synowiec

 • SPOTKANIE INFORMACYJNE

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. W. Chotomskiej w Kiełczowie zaprasza na spotkanie informacyjne Rodziców uczniów rozpoczynających naukę w oddziałach zerowych oraz w klasie I SP w roku szkolnym 2018/2019.

  Spotkanie odbędzie się w dniu 28 maja 2018r. (poniedziałek) w budynku B Szkoły.

   

  Harmonogram:

   

  17:00 - spotkanie Dyrektora Szkoły z rodzicami uczniów oddziałów zerowych

  17:45 - spotkanie Dyrektora Szkoły z rodzicami uczniów klas I SP

  Zapraszamy

   

 • KAWIARENKA W STYLU RETRO

  22 maja 2018 r., w sali konferencyjnej GOK Długołeka -  przy okazji cyklicznego Spotkania w Stylu Retro - odbędzie się koncert w wykonaniu naszej absolwentki Wiktorii Owcarz oraz zespołu O Matko i Córko

  W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy i życzymy prawdziwej uczty dla duszy :)

   

 • KONKURS PLASTYCZNY

  Zachęcam gorąco uczniów  klas 4-7 Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie do uczestnictwa w konkursie plastycznym. Celem konkursu jest wykonanie ilustracji do wybranego fragmentu lub całego utworu Wandy Chotomskiej.

  Format pracy – A3 (nie należy oprawiać ani zginać prac). Technika wykonania pracy- dowolna (solidnie przymocowane wszystkie elementy),umieszczenie na pracy wydruku wiersza (czcionka min. 16)

  Prace plastyczne należy złożyć do 20.05.2018r. w sali 12B.  Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM konkursu.

  Zapraszam, Agata Litwiak

 • GRATULUJEMY!

  Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w konkursie historycznym  "Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939- 1956", organizowanym przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, dwoje uczniów naszej szkoły znalazło się wśród laureatów konkursu. Tegoroczny konkurs ogłoszony był pod tytułem "Dzień, który zmienił moje życie..."
  W kategorii szkół podstawowych - forma pracy: multimedialna II miejsce zajął Krzysztof Pawlikowski z klasy IV F.
  W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Amelia Nowak z klasy IV F. Laureatom serdecznie gratulujemy!
   
  Edyta Matuszczyk i Katarzyna Zawadzka

   

 • KIEŁ-BIT

  Zachęcamy uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Chotomskiej w Kiełczowie do udziału w

  Szkolnym Konkursie Wiedzy Informatycznej "Kieł-Bit".
   

  Termin konkursu:

  • klasy IV-V (28 maja 2018 na 7. lekcji w sali informatycznej A)
  • klasy VI-VII (4 czerwca 2018 na 7. lekcji w sali informatycznej A)


  Chętni uczniowie mogą zgłosić się do nauczycieli informatyki dotygodnia przed konkursem (tj. do 21 i 28 maja).

  Dodatkowe informacje u nauczycieli i w REGULAMINIE.  Zapraszamy!

  Krzysztof Talarczyk

   

 • CHOTOMSKA NA EKRANIE

  Gorąco zachęcam uczniów klas 4-7 Szkoły Podstawowej im. W. Chotomskiej w Kiełczowie oraz ich rodziny do udziału w szkolnym konkursie na film lub animację ekranizującą wybrany utwór Wandy Chotomskiej.

  Regulamin oraz szczegóły konkursu do pobrania  TUTAJ. Zapraszam.

  Inga Surowiec

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie
  ul. Szkolna 3, 55-093 Kiełczów

 • tel\fax: 71 398 82 15; 71 715 95 20

Galeria zdjęć

Wtorek 19.06.2018

liczba odwiedzin: 606365