• SPOTTED IN KIEŁCZÓW

  Zapraszamy do lektury wiosennego wydania gazetki anglojęzycznej SPOTTED IN KIEŁCZÓW. Wersja on-line TUTAJ.

 • Z WIATREM W ŻAGLACH

  W dniach 28.03-01.04.2018 na jeziorze Garda we Włoszech odbyły się międzynarodowe regaty pod nazwą „36th Lake Garda Optimist Meeting”, największe na świecie pod względem liczby jednostek jednej klasy, pobijając tym samym rekord Guinnessa. W regatach tych wzięła udział nasza uczennica Marta Sochacka z klasy 4b wytypowana przez klub UKS Żeglarz, w którym od 2 lat trenuje żeglarstwo.

  Marta, powołana w tym roku do kadry wojewódzkiej w klasie Optimist, reprezentowała Polskę konkurując z ponad 1300 zawodnikami w wieku od 9 do 15 lat z całego świata, w tym USA, Japonii i Brazylii. Marta uplasowała się na 124 miejscu w srebrnej grupie. Dało to Marcie motywację do ciężkiej pracy w nowym rozpoczętym już sezonie żeglarskim.

  Tymczasem trzymamy kciuki za pomyślne wiatry na zbliżających się regatach w ramach Pucharu Polski, które odbędą się w dniach 28-29.04.2018 r. koło Gliwic. Zapraszamy do fotogalerii Marty.

  Agata Pytka-Juruś

 • KONKURS FOTOGRAFICZNY

  W związku z jubileuszem 15. letniej współpracy z gminą Velen zachęcamy młodzież z naszej gminy oraz Velen do własnego spojrzenia na Europę. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy w załączeniu poniżej.
  Na prace czekamy do 30 kwietnia.


  Więcej szczegółowych informacji znajdą państwo na stronie gminy:  http://gmina.dlugoleka.pl/konkurs-fotograficzny/

   

  KONKURS FOTOGRAFICZNY - Obrazek 1


   

 • KONKURS

  Zapraszamy ucznióW klas 3-6 do udziału w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej

  REGULAMIN

  Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie, głównym koordynatorem konkursu jest Pani Justyna Piasecka i Pani Dorota Solarz.
  Uczestnikami konkursu są uczniowie Szkoły Podstawowej w Kiełczowie klas 3-6.

   

  CEL KONKURSU 


  • Rozwijanie zainteresowań uczniów krajami Unii Europejskiej 
  ze szczególnym uwzględnieniem Polski i jej sąsiadów;
  • Rola Polski w Unii Europejskiej;
  • Poszerzenie wiedzy o Unii Europejskiej;
  • Rozwijanie umiejętności samokształcenia;
  • Kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji;

  LITERATURA:


  1. Europa.eu//kącik dla dzieci;
  2. Podręczniki historii, przyrody do szkoły podstawowej, atlas geograficzny;
  3. Europa- oficjalny portal Unii Europejskiej http:// europa.eu /kids –corner/ index.pl(odkryjmy Europe);
  4. Materiały informacyjne Punktu Informacyjnego Unii Europejskiej;
  Etap szkolny: test (indywidualny dla każdego ucznia)

  TEMATYKA:


  1. Geneza Unii Europejskiej ;
  2. Ogólne wiadomości o Unii Europejskiej (hasła, przesłania, motto);
  3. Instytucje Unii Europejskiej;
  4. Symbole Unii Europejskiej;
  5. Polska i unijni sąsiedzi Polski (stolica, flaga, waluta, data przystąpienia do unii, ustrój, oficjalna nazwa państwa, państwo na mapie Europy, położenie, geografia, strój, potrawy, zabytki);
  6. Języki sąsiadów;

  Termin konkursu: 18.04.2018 r.(środa), ogłoszenie wyników: 20.04.2018 r.(piątek)

   

 • WYNIKI REKRUTACJI

  11.04.2018

  Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. W. Chotomskiej zostaną podane do publicznej wiadomości 16 kwietnia 2018 r. o godz. 14:00 poprzez wywieszenie list na tablicy ogłoszeń przed sekretariatem szkoły.

  Potwierdzenie ( do pobrani poniżej) przez rodziców kandydata wyboru danego oddziału przedszkolnego w postaci pisemnej deklaracji prosimy składać w sekretariacie szkoły do 20 kwietnia 2018 r. 

  Potwierdzenie_woli.docx

   

   

 • WYCHOWAWCY DZIECIOM

  Z okazji powitania wiosny, 6 kwietnia br., wychowawczynie oddziałów zerowych przygotowały niecodzienną lekcję dla swoich podopiecznych. Nasze panie, ubrane w radosne kolory i motywy, wystąpiły w wiosennym przedstawieniu 'Witaj Wiosenko". Aby przedstawienie było dla dzieci atrakcyjne. wszystkie panie, wspólnie z dziećmi, zaśpiewały i zatańczyły do wiosennej piosenki, a po zakończonym przedstawieniu dwie uczennice wystąpiły dla swoich kolegów w ramach przygotowania się do konkursu recytatorskiego.

  Gratulujemy pomysłu i odwagi oraz zapraszamy do galerii zdjęć i zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku z wydarzenia.

   

 • JESTEŚMY W GRZE!

  Z radością informujemy, że nasza szkoła pomyślnie przeszła kolejny etap kwalifikacji do Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM)! Przed nami kilka miesięcy wspólnych starań  o zwiększenie poziomu codziennej aktywności naszych uczniów i z pewnością dużo dobrej zabawy.

   

  Zanim jednak przystąpimy do Rundy I musimy dopełnić ostatnich formalności i zapewnić komplet Waszych zgód na udział dzieci w programie. Bardzo prosimy o wypełnienie formularza, który zostanie przekazany wszystkim uczniom i zwrócenie go: klasy 1-3 do wychowawcy, klasy 4-7 do przewodniczącego klasy do piątku 06.04.2018r.
   

   

  Zachęcamy do kontaktu, jeżeli będziecie Państwo mieli jakieś pytania. Dodatkowo, zapraszamy na stronę programu, gdzie z pewnością znajdą Państwo wiele przydatnych informacji:

  https://aktywneszkoly.pl,

  (profil facebook: https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/).

   

  Dziękujemy za dotychczasową współpracę. Trzymajcie za nas kciuki w Turnieju!

   

 • RADOSNYCH ŚWIĄT !

  Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy moc pachnących wiosną, najserdeczniejszych życzeń.

  Życzymy optymizmu, nadziei i miłości oraz radości płynącej ze spotkań przy wielkanocnym stole.

   

  Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz cała społeczność szkolna

  Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie

   

 • DROGA JEDNOKIERUNKOWA

  Uprzejmie informujemy, że od 29 marca 2018 roku, obowiązuje zmiana organizacji ruchu przy budynku szkoły.

  Ruch odbywa się jednokierunkowo - od ulicy Wrocławskiej w kierunku ulicy Sportowej.

   

 • POMAGAMY NATALCE

   W tradycję naszej Szkoły wpisały się Świąteczne Kiermasze. W tym roku całkowity dochód z organizowanego Kiermaszu Wielkanocnego przekazany będzie na wsparcie leczenia Natalki Smolińskiej.

  Natalka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową w dolnym odcinku kręgosłupa, a ze względu na towarzyszące tej wadzie wodogłowie, dziewczynka ma założoną w głowie zastawkę regulującą przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego.

  Aby Natalka mogła chodzić samodzielnie, konieczne są operacje bioder, możliwe do wykonania w klinice ortopedycznej w Aschau pod Monachium. Przewidywany koszt jednej operacji to ok. 15.500 euro. Przed Natalką dwie operacje plus koszty rehabilitacji.

  Dziękujemy wszystkim Państwu za wsparcie kiermaszu rękodziełami, cudownymi ozdobami świątecznymi i nie tylko. Dziękujemy również za tak liczne odwiedzanie kiermaszu.  Udział w akcji jest całkowice dobrowolny.

   

 • MISTRZOWSKIE SPOTKANIE

  W czwartek,  15 marca 2018 r., naszą Szkołę odwiedzili dwaj wyjątkowi goście.  O tych Panach było ostatnio głośno w mediach. Pierwszy z nich to Łukasz Krawczuk, świeżo upieczony Mistrz Świata w sztafecie 4x400m, jeden z czwórki cudownych chłopaków, którzy przed zaledwie dwoma tygodniami pobili rekord świata, wygrywając na ostatnich metrach z niezwyciężonymi dotychczas Amerykanami. Warto również wspomnieć, że to nie pierwszy wielki sukces Pana Łukasza. Od 2014 roku sztafeta 4x400m, której jest członkiem, nie schodzi z podium z mistrzostw naszego kontynentu. Do wspaniałego pasma sukcesów teraz panowie dołożyli jeszcze złoto mistrzostw globu i rekord świata. Czy można chcieć czegoś wiecej? Dzięki naszym młodym redaktorom dowiedzieliśmy się, że otóż tak. Pan Łukasz wzynacza sobie cele, do których sukcesywnie dąży. Jego kolejnym jest co najmniej srebro na Olimpiadzie. Gorąco trzymamy kciuki!

  Miło nam było również gościć legendę polskiego sprintu, trenera reprezentacji Polski - Pana Józefa Lisowskiego. To człowiek, który od ponad 25 lat trenuje polską sztafetę 4x400m z ogromnymi sukcesami. Medali najważniejszych imprez sportowych jest już tyle, że sam trener Lisowski nie umie ich dokładnie zliczyć.

  Spotkanie było okazją do przypomnienia sobie emocji, które przeżywaliśmy kilkanaście dni temu, oglądając naszą reprezentację podczas Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham. Dzieci, wcielając się w rolę małych dziennikarzy, poznały świat sportu na najwyższym poziomie.
  Miały też okazję przebiec krótką sztafetę, której zasady tłumaczył sam trener reprezentacji Polski. A największą atrakcją była runda honorowa z flagą Polski, wykonana wspólnie z naszym Mistrzem Świata!

  Dziękujemy pięknie naszym gościom za wspaniałą lekcję w-fu i zapraszamy do naszej GALERII ZDJĘĆ.

  Agata Bednarek

 • TANECZNYM KROKIEM

  Z przyjemnością informujemy, że w dniach 10-11 marca 2018 w Koninie, odbyły  się Mistrzostwa Polski  FTS w tańcach standardowych 2018, organizowane przez Federację Tańca  Sportowego(FTS).  FTS jest członkiem World Dance Sport Federation (WDSF),  która jest jedyną, na prawie wyłączności, organizacją sportu tanecznego na świecie, będącą członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego( MKOl).

   

  Nominację do startu w Mistrzostwach Polski FTSw kategorii JUNIOR II (14-15 lat) uzyskała para Mijalski Marcel (VII c) i Wojteczek Julia (absolwentka naszej Szkoły) - zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego OLIMP-SPORT z Kiełczowa, reprezentujący jednocześnie Gminę Długołęka i Powiat Wrocławski. Trenerami pary są Beata i Maciej Felzenowscy.

   

  Julia Wojteczek i Marcel Mijalski  „tanecznym krokiem” dostali się do finału Mistrzostw Polski FTS i upasowali się na VI miejscu !

   

  To nie jedyny sukces naszych uczniów i młodych mieszkańców Kiełczowa. Julia i Marcel zdobyli również klasę taneczną  „A” - najwyższą z możliwych w tej kategorii wiekowej. Zostali powołani również do KADRY POLSKI FTS 2018.

   

  Gorąco gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

   

  Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z występu Julii i Marcela.

   

 • MARSZ PINGWINÓW

  Uczennice klasy VIa : Julia Płoskońska, Matylda Robak i Nikola Zalińska 24 lutego 2018 brały udział jako wolontariuszki w szczytnej akcji Fundacji DODO ZOO we Wrocławiu „Marsz Pingwinów”.

  Akcja miała na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na konieczność ochrony tych pięknych ptaków. Dziewczynki, mimo zimna i mrozu. dzielnie i z zaangażowaniem podjęły się powierzonych im zadań. Udzieliły także, jako uczennice szkoły w Kiełczowie, krótkiego wywiadu dla radia ESKA. 

  W poprzednim spotkaniu Fundacji brała udział również Martyna Korytkowska z klasy VIa.

   

  Gabriela Bugla-Płoskońska

   

   

  MARSZ PINGWINÓW - Obrazek 1    MARSZ PINGWINÓW - Obrazek 2 

   

 • SPOTKANIE POD K2

   

  Z radością informujemy o niezwykłym spotkaniu naszych uczniów.

  W środę, 28 lutego 2018 roku, dzięki współczesnej technologii, nasi uczniowie pokonali tysiące kilometrów, zwiedzili bazę pod K2 oraz odbyli pasjonującą rozmowę z Adamem Bieleckim. W dniu dzisiejszym Kiełczowskie dzieci podzieliły się swoim doświadczeniem z redakcją TVN 24. LINK

  Serdecznie dziękujemy p. Agnieszce Prokop za inicjatywę oraz pasję, p. Indze Surowiec za wsparcie techniczne, a przede wszystkim naszym uczniom za ich ogromną wiedzę i godne podziwu zaangażowanie.

  Joanna Kowalczuk

   

 • FINAŁ AKCJI

  01.03.2018

   

  Zwyczajem naszej Szkoły jest niesienie pomocy potrzebującym. Uczymy wrażliwości i otwartości na potrzeby drugiego człowieka, dlatego, dowiedziawszy się o chorobie Jakuba Witkowskiego, od razu zaczęliśmy działać. W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna – Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Dyrekcja, Pracownicy Obsługi i Administracji.

  Akcja rozpoczęła się podczas zebrań z rodzicami, kiedy to można było nabyć sadzonkę – cegiełkę.
  Następnym krokiem była prośba o przynoszenie własnoręcznie wykonanych serc – poduszek wykonanych przez społeczność szkolną. Serc, serduszek było bardzo wiele, a każde niepowtarzalne i wyjątkowe, wykonane z nadzieją i z potrzeby serca. Tak powstało w naszej szkole „Serduszkowe Pole”. Poduszeczki szybko znalazły nowych właścicieli i pozostaną walentynkowym symbolem naszej pomocy. Trzecim etapem prowadzonej akcji charytatywnej był kiermasz rękodzieła oraz używanych gier, maskotek, zabawek i książek. Akcja trwała, pojawiały się kolejne dary i pomysły, a pieniążków przybywało z każdym dniem.

  Z radością informujemy, iż dzięki Państwa wsparciu licznych akcji prowadzonych w naszej szkole na leczenie i rehabilitację Jakuba Witkowskiego udało się przekazać 9728,20 zł.

  Serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie. Ofiarowana pomoc jest dowodem ludzkiej solidarności w trudnych chwilach. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia Jakuba!

   


  Justyna Kusaj
  Paulina Burdka
  Anna Chodała
  Jolanta Synowiec

 • UROCZYSTOŚĆ SZKOLNA

  13 lutego 2018 roku, uczniowie naszej szkoły zamienili się w jedną drużynę fanów sportu - a to za sprawą szczególnego wydarzenia: uroczystego, szkolnego otwarcia nowej hali sportowej dla społeczności szkolnej. W tym dniu odbyły się sportowe pokazy umiejętności uczniów, występowały akrobatki, tancerki, cheerleaderki, a swój talent aktorski zaprezentowali najmłodsi- przekonując nas, że każdy powinien prowadzić zdrowy, sportowy tryb życia.

  Zapraszamy do odwiedzenia naszej  galerii zdjęć oraz do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

  Katarzyna Zawadzka

 • SPOTTED IN KIEŁCZÓW

  Zapraszamy do lektury nowego, lutowego wydania naszej anglojęzycznej gazetki SPOTTED IN KIEŁCZÓW.

  Redakcja :)

 • OFERTA STOŁÓWKI

  Informujemy o możliwości zamawiania poprzez system „Masterszef” nowego rodzaju posiłku – „drugiego śniadania”. Ze względu na Państwa zainteresowanie wprowadzamy udogodnienie, jakim jest zamówienie posiłku na wynos oraz napoju. Dania będą zróżnicowane oraz zaplanowane przez dietetyków. Zapraszamy!  Więcej o ofercie drugiego śniadania TUTAJ

  Horyzonty Smaku

   

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie
  ul. Szkolna 3, 55-093 Kiełczów

 • tel\fax: 71 398 82 15; 71 715 95 20

Galeria zdjęć

Wtorek 24.04.2018

liczba odwiedzin: 538685