• INFORMACJA

  Uprzejmie informujemy, iż w dniu 14 grudnia 2017 r. dyżur dyrektorski p. Karoliny Macowicz jest odwołany.

 • Serdecznie zapraszamy do modułu klas IV-VII. 

 • Zerówkowicze serdecznie zapraszają do swojego modułu :)

 • NASI ZRÓWKOWI LAUREACI

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasi wychowankowie odnieśli wielki sukces w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ”Moje ulubione zwierzątko”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 83 we Wrocławiu.
  Jędrek Wodzynski  zajął  I miejsce, natomiast  Maks Jędrzejczyk jest zdobywcą III miejsca :) 
  Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się dnia 21 listopada 2017 r.
  Przepełnione dumą, serdecznie gratulujemy chłopcom oraz dziękujemy pozostałym dzieciom  za wzięcie udziału w konkursie.
  Katarzyna Kwinto i Katarzyna Smolan
 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  W piątek 24.11.2017 r. świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Klasy i korytarze stały się przytulne i radosne za sprawą dziesiątek pluszowych misiów. Okazało się, iż moda na tego rodzaju zabawki nie przemija! Zarówno pracownicy szkoły, jak i uczniowie paradowali po budynku z maskotkami. A każda z nich była wyjątkowa:). Dodatkowo radością napawał nas fakt, iż szczęśliwy posiadacz przytulanki był zwolniony z odpowiedzi ustnej i niezapowiedzianych kartkówek!.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

  Samorząd Uczniowski
 • ŚNIADANIE DAJE MOC

  Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do corocznej akcji „Śniadanie daje moc”. 16 listopada 2017 roku wszystkie klasy zorganizowały w klasach wspólne śniadanie. Przy wsparciu rodziców i wychowawców uczniowie przygotowali zdrowe posiłki. Dzieci robiły pyszne, kolorowe kanapki, na stołach znalazły się także owoce, warzywa oraz płatki i jogurty. Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadanie w diecie dziecka. Wspólne przygotowanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom dużo radości. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i w szkole. Zapraszamy do GALERII zdjęc.

  Szkolny Klub Slow Food

 • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

  24.11.2017

  "Każda życzliwie wyciągnięta ręka,
  uśmiech na twarzy,
  drobny gest wdzięczności,
  to przecież tak mało,
  a tak wiele znaczy w szarej codzienności."

   

  W dniu 21 listopada 2017 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Z tej okazji w klasach 4-7 samorządy klasowe przeprowadziły lekcję wychowawczą na temat sposobów życzliwych zachowań w stosunku do drugiego człowieka. Ponadto w każdej klasie został wybrany najżyczliwszy uczeń, który otrzymał w podziękowaniu, za swoją godną pochwały postawę, ręcznie zrobione aniołki życzliwości. Samorząd Uczniowski postanowił w tym dniu nagrodzić także najżyczliwszych nauczycieli uczących w klasach 4-7 i pracowników obsługi. W wyniku przeprowadzonej spośród uczniów anonimowej ankiety naszymi Aniołami Życzliwości zostali:

  Nauczyciele:

  I miejsce - pani Joanna Palmowska i pani Róża Płuciennik

  II miejsce - pani Agata Litwiak

  III miejsce - pani Wioletta Siewiera

  Pracownicy obsługi:

  I miejsce w części A – pani Agnieszka Bielecka

  I miejsce w części B – pani Sylwia

  I miejsce w obu częściach – pan Ryszard (nasz niezastąpiony pan konserwator)

  W Dniu Życzliwości nie mogliśmy zapomnieć o osobach, które na co dzień okazują nam wiele ciepła i wparcia – nasze Panie Dyrektor. One także otrzymały od nas anielskie upominki:).

  Dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły za przyjazne, empatyczne, grzeczne i uprzejme traktowanie. Pamiętajmy, iż najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować to... życzliwość dla drugiego człowieka.

                                                                                                                                        Samorząd Uczniowski

 • SUKCES W BADMINTONIE

  W dniach 07- 08.11.2017 w obiektach sportowych Hasta La Vista we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wrocławskiego w Badmintonie chłopców i dziewcząt. W dniu 07.11.2017 naszą szkołę reprezentowali: Lena Sigurska, Wiktoria Rosa, Filip Kmita, Marcin Mirecki i Daniel Skoracki. Chłopcy po świetnej grze zajęli 1 miejsce i awansowali do finału dolnośląskiego, natomiast dziewczynki uplasowały się na 6 pozycji. 
   
  Kolejnego dnia, po ciężkim wielogodzinnym turnieju kolejna grupa dziewcząt wywalczyła trzecie miejsce i awans do finału wojewódzkiego. Sukces jest tym bardziej cenny, ponieważ nasze siódmoklasistki rywalizowały ze starszymi koleżankami z gimnazjum. Skład grupy dziewcząt: Julia Berhard, Ola Pisara oraz Iga Sigurska. :)
  Chłopcy w składzie Dominik Skoracki oraz Franciszek Jasiński uzyskali awans do ćwierćfinałów i zakończyli turniej na miejscu siódmym w strefie wrocławskiej. 
  GRATULUJEMY  i życzymy dalszych sukcesów :)
   
  Aktualizacja z dnia 24 listopada 2017r.
   
  22 listopada chłopcy w składzie Filip Kmita, Marcin Mirecki i Daniel Skoracki zdobyli PIERWSZE miejsce finału Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w Badmintonie! W tym samym finale, 23 listopada dziewczyny w składzie Julia Berhard, Ola Pisara oraz Iga Sigurska również stanęły na podium, zdobywając w pięknym stylu TRZECIE miejsce.
   
  Wielkie gratulacje !
 • RADOSNA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI

  13.11.2017

   

  Nasza szkoła i w tym roku wzięła udział w Radosnej Paradzie Niepodległości odbywającej się 11.11.2017 r. na Rynku Wrocławskim. Przedstawiciele wrocławskich szkół i przedszkoli świętują tego dnia Dzień Niepodległości. Już kolejny rok nasza szkoła otrzymała oklaski ze strony publiczności za trud związany z przygotowaniem się do tej imprezy. Współorganizatorki uroczystości z Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli skandowały: „Kiełczów, Kiełczów! Cieszymy się, że jesteście z nami!”.  Jak co roku Parada była miejscem dumy, jedności, braterstwa i patriotyzmu. A należy przyznać, iż pogoda nas nie rozpieszczała - wiatr, deszcz, a nawet lekki grad nie zniechęciły nas od świętowania niezawisłości naszego kraju. Na wielkie oklaski zasługują rodzice z Kiełczowa, którzy razem z nami uczestniczyli w tym ważnym przedsięwzięciu. Swoją postawą udowodnili, iż patriotyzm nie jest modą, a wychowaniem swojego dziecka na dumnego Polaka, który będzie pamiętał o historii swojego kraju.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

                                                                                                                                                                                                                                                 Uczniowie klas Ib, IVc, VIc

  Róża Płuciennik, Katarzyna Nowak, Kamila Gryszko

 • SPORT MOJĄ PASJĄ

  08.11.2017

   

    To nasza pasja dodaje nam skrzydeł, unosi nas ponad wszystko.

  Daje milion powodów do radości, uczy przezwyciężać strach i słabości.

  Dzięki niej rozwijamy się i uczymy walczyć o marzenia

   

  Jest nam niezmiernie miło, że konkurs cieszył się takim dużym zainteresowaniem. Dostarczono do nas bardzo wiele wspaniałych zdjęć, przedstawiających naszych uczniów i ich pasję jaką jest sport. Jury miało naprawdę bardzo trudne zadanie ponieważ wszystkie prace prezentowały się znakomicie. Obrady trwały do ostatniej chwili. Po długich naradach, jury wyłoniło następujących zwycięzców:

  KATEGORIA KL. IV-VII

  • 1 miejsce:  BARTOSZ WOŹNIAK  kl. 4f  
  • 2 miejsce:  ALEKSANDRA KOZAK kl. 7a
  • 3 miejsce:  ADAM GUT kl. 4g

   

  WYRÓŻNIENIE

  • KLAUDIA BUŁACZ kl. 4a
  • OLIWIER JOKIEL kl. 5a
  • WIKTOR JOKIEL kl. 4a
  • WOJCIECH PASIERB kl. 4a

   

  KATEGORIA KL. I-III

  • 1 miejsce:   PATRYCJA WYPART kl. 3e
  • 2 miejsce:   MAKSYMILIAN PRZYBYLSKI kl. 2c
  • 3 miejsce:   WINCENT PAWEŁKA kl. 2a

   

  WYRÓŻNIENIE

  • MIKOŁAJ GOLIŃSKI kl. 2c

   

  Gratulujemy!  Zapraszamy do galerii SPORT MOJĄ PASJĄ.

  Katedra WF

   

   

 • MAMY TO!

  07.11.2017

   

  Wiadomość z ostatniej chwili! Właśnie otrzymaliśmy informację, że nasza Szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu i tym samym zakwalifikowała się do udziału w akcji „Dzieciaki do rakiet”. W ramach tej akcji szkoła bezpłatnie otrzyma sprzęt do nauki gry w tenisa ziemnego !

  W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy klikali w serduszko i oddali swój głos na filmik promujący naszą Szkołę. Szczególne podziękowania należą się  uczniom klasy 6a oraz nauczycielom: p. Kasi Zawadzkiej, p. Agacie Bednarek, p. Karolinie Skalskiej, p. Ani Stemplewskiej, p. Agacie Gołąb i p. Grzegorzowi Lwowi za fantastyczną inicjatywę.

  Link do naszego filmiku : DZIECIAKI DO RAKIET   oraz do wykazu finalistów: WINNERS

   

 • SUKCES LEKKOATLETÓW

  07.11.2017

   

  29 października 2017r. odbyły się zawody w Wałbrzychu dla dzieci uczestniczących w programie LDK. Zawody te były eliminacjami do finałów ogólnopolskich. W zawodach startowało jedenaścioro naszych uczniów. Czworo z nich przywiozło medale. Wśród medalistów znaleźli się:

  Wojtek Papiór- złoto na 300m

  Martyna Kantecka - złoto za rzut piłką lekarską

  Agata Gut - srebro na 600m

  Kinga Kalemba - srebro w skoku w dal

  W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy oficjalną informację,  że do finałów ogólnopolskich, które odbędą się 18 listopada w Toruniu,  zakwalifikowali się Martyna i Wojtek. Ogromne gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników.
   
  Agata Bednarek
   
   
 • SUCES ZAPAŚNIKÓW

  07.11.2017

   

  Miło mi poinformować, iż uczeń naszej szkoły JAN DROŹDZIK z klasy VII D zajął 2 miejsce na Mistrzostwach Polski młodzików w zapasach w stylu wolnym. Zawody odbyły się 4-5 listopada 2017r. w Brzegu Dolnym. W zawodach wzięło udział ponad 250 zawodników z 58 klubów. Jan Miszczak z klasy VI C zajął – 9 miejsce.
  Obaj chłopcy wytrwale trenują od kilku już lat, wygrywając wiele turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Wioletta Siewiera

   

 • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  03.11.2017

   

  13 października 2017 roku 125 najmłodszych uczniów Szkoły Postawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie oficjalnie włączono do społeczności szkolnej.

  Nim jednak nastąpił akt pasowania, maluchy zostały bardzo skrupulatnie przeegzaminowane przez swoje starsze koleżanki i starszych kolegów z klas IIIa i IIIe. Pierwszaki musiały wykazać się wiedzą na temat zasad zachowania. Pokazały też, że znają dokładnie budynki, w których się bawią i uczą. Każda klasa zaprezentowała swoje hasło i piosenkę. Wspólne odśpiewanie hymnu  szkoły pokazało, że pierwszoklasiści są gotowi uczestniczyć w jej życiu, a uroczyste ślubowanie i pasowanie dokonane przez Panią Dyrektor Karolinę Macowicz zakończyło część oficjalną spotkania.

  Tego dnia było u nas bardzo uroczyście i wesoło. Nie obyło się bez prezentów. Każdy pierwszoklasista otrzymał kuferek, wyposażony we wszystko, co potrzebne, by polubić naukę i zrozumieć to, co trudne. Tego im życzymy. Niech każdy dzień, spędzony w naszej szkole obfituje w same przyjemne wrażenia, a wiedza sama wchodzi do głowy.

  Zapraszamy do galerii zdjęć   PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW.

  Anna Radlińska

   

   

 • DZIEŃ SPÓDNICY

  03.11.2017

   

  30 października przyłączyliśmy się do obchodów Światowego Dnia Spódnicy

  Na korytarzach szkolnych i w klasach można było podziwiać  spódnice kwieciste, spódnice falbaniaste, w kropki, w kratkę, wyszywane oraz ze skóry. Do wspólnej zabawy włączyli się również chłopcy, którzy z ogromnym humorem i dystansem do siebie, paradowali po szkolnych korytarzach w spódnicach. Nasi panowie pamiętali bowiem, iż spódnica początkowo była strojem męskim, dopiero później zaanektowały go kobiety. O pierwszeństwo jednak kłócić się nie zamierzamy, bowiem ten dzień wniósł w mury naszej szkoły dużo zabawy, śmiechu i radości. A przecież nauka w takich właśnie warunkach jest najlepsza 😄.

  Zapraszamy do GALERII zdjęć.

                                                                                                                                                                                                                   Samorząd Uczniowski

 • MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA...

  03.11.2017

   

  W tym roku nasza szkoła ponownie wzięła udział w akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnieniaJest to już kolejna edycja projektu organizowanego przez Studio Wschód - programu telewizyjnego emitowanego w TVP Wrocław, realizowanego w ścisłej współpracy z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty, pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

  W ramach akcji organizowane są zbiórki darów dla Polaków na Kresach, zbiórka zniczy na kresowe groby, podejmowane są inicjatywy związane z remontem ważnych dla polskiej kultury obiektów - w tym celu organizuje się wyjazd wolontariuszy z dolnośląskich szkół, którzy podczas wakacji porządkują polskie cmentarze na Ukrainie. 

  Wśród tych grobów, które są zdewastowane i zapomniane, znajdują się mogiły dziadów i pradziadów młodych mieszkańców Dolnego Śląska. Zdaniem organizatorów - uczestnictwo w akcji jest okazją do poznania dziejów swojego narodu. Jest też okazją, aby przeżyć swoistą lekcję patriotyzmu. 

  Uczniowie z naszej szkoły dostarczyli 7 kartonów zniczy, które zostały we wtorek 31  października przekazane panu Janowi Matkowskiemu – odpowiedzialnemu za zbiórkę zniczy na Dolnym Śląsku (http://www.studiowschod.org.pl/index.htm). Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy: Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…

                                                                                                                                                                                                                   Samorząd Uczniowski

   

   

 • ŚWIĘTO DYNI

  30.10.2017

   

  Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. 26 października nasza Szkoła zmieniła się w dyniową krainę, w której królował kolor żółty oraz pomarańczowy. A to wszystko z okazji Święta Dyni. Szkolny Klub Obrońców Smaku zorganizował charytatywną sprzedaż dyniowych pyszności. W całej szkole czuć było aromaty wspaniałych potraw przygotowanych właśnie na bazie dyni przez uczniów naszej szkoły. Próbowaliśmy nie tylko zupy, ale też bułeczek, muffinek, kompotów i innych dyniowych smakołyków. Nasze stoiska były pięknie udekorowane koszami z darami jesieni oraz dyniami w przeróżnych kształtach.

  Z tej okazji, przypominamy Wam również, że dynia ma dużo wartości odżywczych i w okresie jesiennym powinna gościć na Waszym stole jak najczęściej!

  Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przynieśli pomarańczowe ciasta, kompoty, soki.  Podziękowania również należą się tym, którzy przynieśli piękne jesienne ozdoby i dynie!  Dziękujemy Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom! 

  Zapraszamy do naszej GALERII smiley

 • DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

  27.10.2017

   

  Przypominamy, iż dni 2.11.2017 oraz 3.11.2017 (czwartek i piątek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych; szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

  Jednocześnie informujemy, że w czwartek, 2 listopada 2017 r. sekretariat Szkoły będzie czynny w godzinach 7:00-15:00; dyrektor Szkoły przyjmować będzie w ramach dyżuru dyrektorskiego w godzinach  9:00-11:00.

   

 • SUKCES SPORTOWY NASZEJ REPREZENTACJI

  19.10.2017

  W dniu 3.10.2017 r., w Kobierzycach odbył się Finał Powiatowy Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców.

   

  Nasza reprezentacja, podbudowana wcześniejszym sukcesem na szczeblu gminnym, i tym razem nie miała sobie równych, zwyciężając z ogromną przewagą około 400 metrów. Tym samym chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. W. Chotomskiej w Kiełczowie wywalczyli tak upragniony awans do Finału Dolnośląskiego.

   

  Z podwójną siłą i ogromną motywacją uczniowie wyruszyli na podbój Dolnego Śląska do Olszyny Lubańskiej. Zawody, które odbyły się 19.10.2017 r. przy słonecznej pogodzie, miały wyłonić mistrza Dolnego Śląska w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Napędzeni kolejnymi zwycięstwami i tym razem nie zawiedliśmy. Z ogromną przewagą pokonaliśmy 24 najlepsze Szkoły Podstawowe z całego województwa ! W ten sposób, w znakomitym stylu, wywalczyli śmy, po raz drugi z rzędu ,,I" (słownie: PIERWSZE laugh) miejsce w województwie dolnośląskim.

   

  Ogromne brawa za determinację, walkę do ostatnich sił i wylany pot.

   

  Skład drużyny:

  Igor Boruta,  Michał Furmankiewicz, Jan Gonkiewicz, Jakub Karolewski, Karol Schmidt,  Oliwier Flis, Szymon Pietrzyk, Wojciech Papiór, Krystian Owcarz, Przemysław Świętochowski, Piotr Czerwiński

   

  Grupa zajęła III ,,historyczne" miejsce na całym Dolnym Śląsku we współzawodnictwie sportowym za rok 2016/2017 ze wszystkich szkół, które brały udział w zawodach, a było ich 533 ! 

   

  Przepełnieni dumą i wdzięczni za godne reprezentowanie naszej Szkoły, serdecznie gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów!

   

   

  Ogromne podziękowania kierujemy  również do nauczycieli wychowania fizycznego, którzy doskonale przygotowali chłopców do zawodów i kolejny raz potwierdzili swój profesjonalizm i pełne zaangażowanie. 

   

  Zapraszamy do GALERII zdjęć oraz do obejrzenia TAŃCA ZWYCIĘZÓW laugh

   

  Dyrektor Szkoły, Karolina Macowicz

   

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie
  ul. Szkolna 3, 55-093 Kiełczów

 • tel\fax: 71 398 82 15

Galeria zdjęć

Czwartek 14.12.2017

liczba odwiedzin: 365609