• JODEK POTASU - INFORMACJE

Zgodnie z ustaleniami Wójta gminy Długołęka, nasza placówka została ustanowiona jako punkt dystrybucji tabletek z jodkiem potasu w czasie zdarzenia radiacyjnego.

SP Kiełczów będzie dystrybuować tabletki dla mieszkańców Kiełczowa.

PUNKT NR 1:

WEJŚCIE 1 DO HALI SPORTOWEJ

(od strony Orlika/Placu Nivea)

PUNKT NR 2:

WEJŚCIE 2 DO HALI SPORTOWEJ

( od strony Orlika/Placu Nivea)

PUNKT NR 3:

WEJŚCIE S NR 3

( od ul. Sportowej)

W pozostałym zakresie proszę o śledzenie informacji na stronie internetowej gminy Długołęka pod adresem: https://gmina.dlugoleka.pl/profilaktyka-jodowa/ i stosowanie  się do wskazanych tam instrukcji.

Proszę również o pilne zapoznanie się z ulotką informacyjną umieszczoną na w/w stronie internetowej.

Placówka nie będzie podawać tabletek z jodkiem potasu uczniom. Będą one wydawane osobom dorosłym, które stawią się w punkcie dystrybucji leku.

• Pasowanie na ucznia klas 1

• 7 października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie.

W tym wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli zaproszeni goście:  Dyrektor Szkoły – Jacek Łyko, Wicedyrektorzy Szkoły – Dominika Krzyszczuk, Anna Radlińska, Rafał Jakubowski oraz dumni rodzice, rodzeństwo i nauczyciele. Przed publicznością dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i recytatorskie podczas występu przygotowanego pod okiem wychowawcy  klasy 3h Pani Teresy Białas i klasy 2e pod opieką wychowawcy Pani Joanny Markowskiej. Całą uroczystość prowadziła Pani Kamila Gryszko. Dzieci miały także za zadanie udzielić odpowiedzi na trudne i podchwytliwe pytania z zakresu szkoły poprzez podniesienie odpowiedniej łapki w górę.

Później już nastąpił najbardziej wyczekiwany punkt uroczystości - ślubowanie. Po złożeniu przyrzeczenia 209 pierwszoklasistów zostało pasowanych na uczniów wielkim piórem przez dyrektora szkoły Jacka Łyko.

To był wyjatkowy dzień dla całej społeczności szkolnej!

• "Patriotyczne śpiewanie"

• 25 pażdziernika 2022 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej.

Spośród 24 uczestników Jury w składzie:

Anna Radlińska - wicedyrektor

Dominika Krzyszczuk - wicedyrektor

Emilia Bień - muzyk

wybrało jednogłośnie:

1 miejsce: Maja Pawlak kl. 5f

2 miejsce: Łucja Sikoń kl. 5a

3 miejsce: Maja Nadolna kl. 8f oraz Lilianna Chmiel kl. 4g

Wyróżnienia:

Sara Pawlak kl. 3g

Zuzanna Mróz kl. 5c

Piotr Bujak kl. 5b

Wiktor Hładyn kl. 6a

GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom!!!

Do zobaczenia za rok :)

• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU JESIENNEGO

• Z radością informujemy, że zwycięzcami w szkolnym konkursie "Jesienne dekoracje/dekoracje z dyni" zostai:

1 miejsce - Alicja Cichocka kl. 6c

2 miejsce - Filip Dąbrowski kl. 6e

3 miejsce - Lilianna Chmiel kl. 4g

Wyróżnienia:

Joanna Szczypek kl. 1f

Zuzanna Tychańska kl. 1f

Franciszek Sap kl. 1f

Maksymilian Wakuła kl. 1g

Oliwier Szkirpan kl. 2f

Tymon Michowski kl. 4g

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za przyniesione prace, które zdobią nasz szkolny korytarz!

• POMOC POGORZELCOM Z KĄTNEJ

• - „Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi” - Jan Paweł II.

Składamy ogromne podziękowania szkolnemu kołu Caritas, wszystkim wolontariuszom, Pani Małgorzacie Młotek - opiekunowi oraz wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przyczynili się do zebrania kwoty: 3837,31.

​​​​​​​bardzo dziekujemy!

• Spotkanie autorskie.

• W dniu 6 października 2022 roku odbyło się spotkanie z panem Marcinem Pałaszem
              w Gminnej Bibliotece w Kiełczowie. Pan Marcin Pałasz jest autorem licznych książek dla dzieci min. lektury omawianej w klasie III „Sposób na Elfa”.

Podczas tej wizyty uczniowie dowiedzieli się jak zostać pisarzem, jak wygląda jego życie oraz skąd można czerpać pomysły do pisania.

Pod koniec  spotkania uczniowie otrzymali autograf do zakupionych książek.

Atmosfera, która panowała była radosna, a dzieci zaprosiły pisarza na kolejne spotkanie, tym razem wspólnie z Elfem.

Dziękujemy bibliotekarzom Gminnej Biblioteki w Kiełczowie za zaproszenie.

Uczniowie klasy 3c i 3h

• NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

• Miło nam poinformować, że w wyborach do Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani:

Przewodniczący: Bartosz Muzyka 8g

Wieceprzewodnicząca: Lena Zawacka 8a

Sekretarz: Kajetan Warunek 5e

• II miejsce w województwie dolnośląskim w strzelectwie sportowym!

• W dniach 3-6.10.2022 na strzelnicy WKS Śląsk odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w strzelectwie sportowym. Po raz kolejny w zawodach wystąpiła reprezentacja SP Kiełczów.

Drużyna w składzie:

Wiktor Hładyn, Franciszek Powroźnik, Adrian Preś, Oliwier Borret, Alicja Cichocka, Damian Mazur, Maia Ottou, Aleksandra Staszewska, Maja Szpunda, Hanna Gozdalska, Judyta Małek, Kajetan Borkowski (opiekun Bartosz Sniezawski),

odniosła ogromny sukces zajmując II miejsce w województwie dolnośląskim.

Uroczystość zakończenia zawodów i wręczenie medali, dyplomów i pucharów nastąpi 20.10.2022 na strzelnicy WKS Śląsk.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunowi drużyny Panu Bartoszowi Śnieżawskiemu!!!

• Sukces naszych uczniów W ZAWODACH PROGRAMISTYCZNYCH!

• Kolejny ogromny sukces naszych uczniów  1 miejsce w I Edycji WIELKIEGO, DRUŻYNOWEGO HACKATHONU AGLOMERACJI WROCŁAWSKIEJ Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

1.Jakub Witkowski 8f

2. Greta Skica 8f

3. Franciszek Przybyła 8c

4. Jakub Kunicki 8c

5. Aleksandra Sakowicz 8g

GRATULUJEMY!!!!

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• 30 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom.

Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.

Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL