Drzwi otwarte
Projekt Roślinne wyspy filtracyjne
W marcu uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez Instytut Wody - H2O SciTech. Jak na młodych naukowców przystało samodzielnie wykonywali doświadczenia i mierzyli poziom zanieczyszczeń wynikających z spływających z pól do jezior, rzek i stawów nawozów sztucznych. Zajęcia były wprowadzeniem do tematu ochrony wód i sposobów ich oczyszczania, pierwszą częścią projektu „Roślinne wyspy filtracyjne”, którego uczniowie klasy 6 wraz z nauczycielami są uczestnikami.
Kolejnym etapem projektu będzie budowa platform wysp, na których posadzimy wybrane gatunki roślin, posiadające właściwości filtracyjne. Razem z uczniami ze szkół w Borowej, Brzeziej Łące, Wilczycach i Długołęce, zdiagnozujemy lokalne problemy związane z zanieczyszczeniem pobliskich nam zbiorników. Na początku kwietnia przygotujemy wyspy, aby w sobotę, 12 kwietnia o godzinie 12.00, spotkać się razem z nauczycielami, rodzicami i mieszkańcami naszej gminy i „zwodować” wyspy na jeziorze.
Celem projektu jest sprawdzenie skuteczności naturalnego oczyszczania wód i znalezienia sposobów na ich ochronę przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z rolnictwa. Konwencjonalne gospodarstwa rolne i rolnictwo wykorzystujące nawozy sztuczne do upraw, zapewniają szybki wzrost i bezpieczeństwo żywnościowe, ale mają również skutki uboczne, takie jak zanieczyszczenie gleby i wody. Substancje te, szkodliwe dla różnorodności biologicznej środowisk wodnych, spływają do rzek i zbiorników wodnych, zanieczyszczając je i zmniejszając różnorodność ryb i innych organizmów wodnych. Zadaniem projektu jest również zaangażowanie społeczności lokalnej i samorządów do działań w ochronę środowiska, samodzielne rozwiązywanie lokalnych problemów dla zdrowia i natury.
OBÓZ HARCERSKI
W ramach projektu “Pora na Harcerstwo” i próby budowy harcerstwa w Gminie Długołęka: Rozpoczynamy nabór na Obóz Harcerski 2025!
Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10–16 lat na niezapomnianą przygodę w Pobierowie! Termin: 4 – 13 lipca 2025 Miejsce: Obóz pod namiotami, Pobierowo Organizator: ZHP Chorągiew Dolnośląska, Hufiec ZHP Łagiewniki⸻ Co czeka uczestników? Atrakcyjny program do wyboru:
• Magiczny świat Harrego Pottera – zajęcia inspirowane Hogwartem
• Superbohaterowie – wciel się w ulubioną postać i chroń obóz przed złoczyńcami
• Survival – nauka przetrwania w lesie: rozpalanie ognisk, gotowanie na kuchni polowej, uzdatnianie wody Bezpieczeństwo:
• Opieka wykwalifikowanej kadry harcerskiej
• Opieka medyczna na stanicy
• Ratownicy WOPR podczas kąpieli w morzu Doskonałe warunki:
• Namioty 5-6 osobowe (tzw. wojskowe „dziesiątki”)
• 4 posiłki dziennie • Nowoczesne zaplecze sanitarne⸻ Koszty i Zapisy Rezerwacja miejsca: Wypełnienie ankiety + wpłata zaliczki (300 zł) Link do zapisów: formularz zgłoszeniowy Link do informatora: https://tiny.pl/4dgzz6y3
Promocyjna cena – 2150 zł (dla zgłoszeń do 30.04.2025) Po tym terminie – 2350 zł⸻ Kontakt E-mail: przemyslaw.kucharek@zhp.net.pl Telefon: 609 303 504
Nie zwlekaj! Liczba miejsc ograniczona!
STYPENDIUM DLA UCZNIÓW HORYZONTY
W poszukiwaniu swojej drogi ze Stypendium Horyzonty
Wiele dróg, jedno stypendium. - to hasło przewodnie Programu Stypendialnego Horyzonty, który już od 15 lat wspiera uczniów i uczennice szkół średnich w rozwoju, realizowaniu pasji oraz odpowiedzialnym i szczęśliwym wkraczaniu w dorosłe życie. Zgłaszać mogą się ósmoklasiści i ósmoklasistki z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), którzy chcieliby rozpocząć naukę w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.. Rekrutacja trwa do 31 marca.
Czym są Horyzonty?
Dzisiejszy świat stawia wiele wyzwań przed młodymi ludźmi. Choć mają wiele możliwości, napotykają też ograniczenia, na które nie mają wpływu. Jednocześnie czują presję, by osiągać jak najlepsze wyniki. Jak znaleźć w tym równowagę? Z odpowiedzią przychodzą Fundacja EFC oraz Fundacja Rodziny Staraków. Poprzez Program Horyzonty wspieramy uczniów i uczennice w przejściu przez kolejny etap edukacji – szkołę średnią – oraz pomagamy w znalezieniu odpowiedzi na pytania: czy dam sobie radę w obcym mieście, z dala od rodziny? co jest moją mocną stroną? w jakim kierunku chcę się rozwijać? jakie studia wybrać? jak wyobrażam sobie przyszłość?
W Horyzontach wierzymy, że każda młoda osoba z aspiracjami zasługuje na szansę, by je zrealizować. Nasze wsparcie pomaga przełamać bariery – takie jak odległość od dobrych szkół czy ograniczenia finansowe – umożliwiając rozwój, który nie tylko kształtuje jednostki, ale i buduje silne, demokratyczne społeczeństwo. Stypendium Horyzonty to inwestycja w przyszłość: w edukację, potencjał intelektualny i liderów, którzy podejmą wyzwania współczesnego świata i tworzą wspólnotę opartą na zaangażowaniu obywatelskim.
Igor Czernecki, Prezes Zarządu Fundacji EFC
Co w ramach stypendium?
Stypendyści i stypendystki Horyzontów uczą się w liceach lub technikach w jednym z 8 dużych miast w całej Polsce. Mogą liczyć m.in. na:
- pokrycie kosztów mieszkania i wyżywienia w bursie, biletów komunikacji miejskiej,
- finansowanie nauki języków obcych i certyfikatów językowych,
- wsparcie finansowe w realizowaniu pasji, rozwijanych przy wsparciu Zespołu Fundacji metodą tutoringu,
- udział w obozach letnich i zimowych.
W Horyzontach kładziemy szczególny nacisk na rozwój kompetencji społecznych. Uczestnicy Programu kształtują swoją tożsamość w zetknięciu z różnorodnością świata. Uczą się bycia empatycznymi i aktywnymi obywatelami i obywatelkami. Możliwości są różne - od organizowania projektów społecznych po pomoc młodszym koleżankom i kolegom.
Dla mnie największą wartością Horyzontów jest społeczność, dzięki której można poczuć się pewnie – w działaniach naukowych, ale też społecznych, artystycznych, sportowych. Codziennie pomagamy sobie w gronie kolegów, koordynatorów czy osób, które spotykamy na wakacjach i feriach.
Igor, stypendysta Horyzontów
Nad stypendystami i stypendystkami czuwa kompetentny zespół koordynatorów i koordynatorek, którzy wspierają ich na co dzień. W trudnych sytuacjach młodzi ludzie nigdy nie są sami, mają do dyspozycji profesjonalną pomoc psychologiczną. Program uczy współpracy, wzmacnia poczucie własnej wartości i samodzielności.
Horyzonty przede wszystkim dały mi pewność siebie. Pewność w tym, że jeśli coś sobie wymarzę, to mogę to zrobić, ale równocześnie dały mi świadomość, że niekoniecznie dokonam tego tą drogą, którą sobie na początku wybrałam. Zrozumiałam, że zmiany są ważne i potrzebne, i dzięki nim ludzie mogą się rozwijać.
Dominika, stypendystka Horyzontów
Więcej informacji o Stypendium Horyzonty oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.stypendiumhoryzonty.pl .
Zapraszamy – to szansa na nową drogę dla młodzieży z całej Polski.
Wieczór Talentów 2025
Listy wyników rekrutacji do klasy 1 mistrzostwa sportowego
Szanowni Rodzice,
listy wyników rekrutacji do klasy 1 mistrzostwa sportowego rok szkolny 2025/2026 zgodnie z Zarządzeniem będą wywieszone na drzwiach wejściowych budynek A o godz. 15:30
Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
TESTY SPRAWNOŚCIOWE M- 1 KLASA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
Drodzy Rodzice,
zapraszamy wszystkie dzieci, któe złożyły dokumenty w procesie rekrutacji do klasy 1 mistrzostwa sportowego o profilu piłkarsko - akrubatycznym na testy sprawnościowe, które odbędą się:
25.02.2025 r. o godz. 15:10 w hali sportowej naszej szkoły.
Prosimy aby dzieci posiadały strój sportowy i obuwie sportowe zmienne.
TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DO KLASY 1 O PROFILU PIŁKARSKIM – SZKOŁA PODSTAWOWA:
KOLEJNOŚĆ PRÓB:
1. Zwroty z piłką,
2. Drybling,
3. Bieg bez piłki
4. Żonglerka
5. Gra 3x3 lub 4x4
6. Bieg na czas 30m.
TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DO KLASY 1 O PROFILU AKROBATYCZNYM – SZKOŁA PODSTAWOWA:
KOLEJNOŚĆ PRÓB:
- Skłon tułowia w przód w siadzie prostym – ocena poziomu gibkości
- Podpór łukiem leżąc tyłem tzw. mostek – ocena poziomu gibkości
- Pajacyk – ocena poziomu koordynacji
- Bieg wahadłowy - ocena poziomu szybkości biegowej i zwinności
- Ugięcia i wyprosty ramion w podporze przodem tzw. pompki – ocena poziomu siły rąk
- Zwis na drążku o ramionach ugiętych – ocena poziomu siły rąk i barków
- Ze zwisu wznos prostych nóg – ocena siły mięśni brzucha
- Skłony w przód z leżenia tyłem – ocena siły mięśni brzucha
- Wejście po drabinkach i zejście – ocena poziomu odwagi
- Skok w dal z miejsca – ocena poziomu siły nóg
SPOTKANIE DUŻEJ RADY RODZICÓW - 24.2.2025 GODZ. 17:00
Szanowni Państwo,
w imieniu Dyrekcji oraz Prezydium Rady Rodziców zapraszamy na spotkanie Dużej Rady Rodziców, które odbędzie się 24.02.2025 r. o godz. 17:00 w sali 26A.
Przedstawicieli klasy uprawnionych do jej reprezentacji w ramach zebrań Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie zapraszamy już w najbliższy poniedziałek.z wyrazami szacunku
Dyrekcja Szkoły oraz Prezydium Rady Rodziców
Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2025/2026 oraz do klasy I Mistrzostwa Sportowego
Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji do klasy I na rok szkolny 2025/2026 oraz do klasy I Mistrzostwa sportowego na rok szkolny 2025/2026
Rekrutacja 2025/2026 | Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie
Zaproszenie do wspólnego grania podczas 33 Finału WOŚP
Szanowni Państwo,
Drodzy Rodzice i Kochani Uczniowie,Już niedługo bo 26.01.2025 w niedzielę nasza szkoła po raz 4 zmieni się w wielki Sztab WOŚP - gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej. Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w tym wydarzeniu.
Jeżeli ktoś z Państwa chce pomóc już dziś zachęcamy do wsparcia naszej zbiórki poprzez wpłaty do eskarbonki:https://eskarbonka.wosp.org.pl/dufawaweta
oraz do licytacji aukcji, które pojawiają się na profilu FB naszej szkoły:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100076011940605
Jeżeli mają Państwo ochotę wesprzeć nas w organizacji całego finału zapraszam serdecznie do kontaktu: dominika.krzyszczuk@szkolakielczoww.pl
Już niedługo podamy więcej szczegółów dotyczących samego finału, który odbędzie się w naszej szkole 26 stycznia.
Jak zawsze planujemy mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych!
Bądźcie z Nami - Gramy RAZEM 💗
Z serdecznymi pozdrowieniami
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kiełczowie
Zebranie Dużej Rady Rodziców - 16.12.2024 godz. 17:00
Szanowni Rodzice,
w imieniu Dyrekcji oraz Prezydium Rady Rodziców zapraszamy na ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie Dużej Rady Rodziców, które odbędzie się 16.12.2024 r. o godz. 17:00 w sali 26A.
Przedstawicieli klasy uprawnionych do jej reprezentacji w ramach zebrań Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie zapraszamy już w najbliższy poniedziałek.W załączniku prublikujemy Państwu do wypełnienia pełnomocnictwo wraz z instrukcją - muszą je mieć osoby, które na pierwszym spotkaniu wybierającym trójkę klasową nie zostały wybrane jako Reprezentant klasy.
z wyrazami szacunku
Dyrekcja Szkoły oraz Prezydium Rady Rodziców
Zebrania z rodzicami
Szanowni Rodzice,
w załaczniku publikujemy harmonogram spotkań z rodzicami w dniach 10.12.2024 oraz 12.12.2024 r.
ZEBRANIA_Z_RODZICAMI_I-III_WTOREK_10.12.2024
ZEBRANIA_Z_RODZICAMI_IV-VIII_wtorek_czwartek_10_12.12.2024
II GMINNA AKCJA WSPARCIA - ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO POMAGANIA
Trening ZASTĘPOWANIA AGRESJI
Godzina dla Młodych Głów
Projekt Mediacje rówieśnicze
KONKURS ŚWIETLICOWY
GALA STYPENDYSTÓW
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie